Materiály a barvy

Pro nábytek werkbad a jeho povrchovou úpravu využíváme nejrůznější materiály – dýhu, lak, akrylát, melamin, HPL (vysokotlaký laminát) a designovou fólii (thermoform). Stručný přehled vlastností jednotlivých materiálů je uveden v článku Individuální design.

Obvykle se nejdříve vybere materiál, teprvé poté barevné kombinace.

Dýha

Dýha dub antický světlý Dýha dub antický tmavýDýha ořech "NobelDýha dub patinovanýDýha dub kartáčovanýDýha dub sukatýDub šedýDýha eukalyptus Dýha dub kouřový diamant 3DDýha dub starýDýha sukupira (ve vysokém lesku)Dýha dub kouřovýDýha eben
Povrch dýhy nábytku werkbad je ještě dodatečně ošetřen. I tak je ale potřeba se o dýhu dobře starat a vždy dosucha vytřít zbytky vody. Agresivní čisticí prostředky, odlakovač na nehty apod. poškozují povrch.

Nevyrábíme nábytek z masivu, protože se až na několik vyjímek ve vlhkém prostředí deformuje. V dýze si můžete dopřát stejnou povrchovou strukturu jako má masiv, ale je mnohem odolnější a levnější.

Lak

Lak je velmi vhodná povrchová úprava pro koupelnový nábytek, protože zcela uzavře povrch. Lak se může poškrábat, což snižuje vhodnost jeho použití pro desku.

Je k dispozici ve všech možných barevných odstínech, kromě barev s kovovým efektem. Při objednání stačí pouze specifikovat barvu na škále NCS nebo RAL.

Nábytek werkbad může být upraven lakem s vysokým leskem, matným lakem nebo ever-matným lakem. Ever-matný lak je velmi matný lak, jehož povrch je sametově jemný a téměř na něm nejsou vidět otisky prstů.

Dodací lhůta lakovaného nábytku se prodlužuje o cca 2 týdny. Je to doba, která je nutná pro úplné zaschnutí laku.

Designová fólie

Fóliovaná koupelnová deska - tmavý hladký kámenFóliovaná koupelnová deska - dub sonoma matFóliovaná koupelnová deska - dub barrique matFóliovaná koupelnová deska - dub umbra matFóliovaná koupelnová deska - dub sanremoFóliovaná koupelnová deska - naplavené dřevo leskFóliovaná koupelnová deska - aurelioFóliovaná koupelnová deska - pecan matFóliovaná koupelnová deska - javor matFóliovaná koupelnová deska - přírodní dubFóliovaná koupelnová deska - stylový dubFóliovaná koupelnová deska - pinie šampaň matFóliovaná koupelnová deska - dub kámen matFóliovaná koupelnová deska - šedý jilm matFóliovaná koupelnová deska - tmavý dub matFóliovaná koupelnová deska - třešeň malagaFóliovaná koupelnová deska - zebrano matFóliovaná koupelnová deska - aro hnědá matFóliovaná koupelnová deska - třešňové dřevoFóliovaná koupelnová deska - dub sheffield matFóliovaná koupelnová deska - jilm hnědý matFóliovaná koupelnová deska - jilm hnědý matFóliovaná koupelnová deska - wenge mat
Fólie je tenký film, který se aplikuje na povrch dřevotřísky při vysoké teplotě. Tato technologie zaručuje dokonalé přilnutí fólie.

Moderní designové fólie mají 3D strukturu a imitují velmi realisticky skutečné dřevo. Povrch z fólie je levnější než dýha nebo lak a je relativně dobře odolný proti poškrábání i vlhkosti.

Hezké designové efekty vytvoří jednobarevná fólie (bílá/béžová/šampaň nebo kašmír) s reliéfní strukturou dřeva. Vytváří dojem lakovaného dřeva a povrch je tak vizuálně mnohem zajímavější.

Na výběr máme přes 50 fólií buď jednobarevných (v lesku, matu nebo ever-matu) nebo v dekoru dřeva.

Melaminové desky

Melaminové desky jsou dobře odolné proti poškrábání, poměrně odolné proti vlhkosti a nejsou drahé.  Okraje jsou vyrobeny z 2,5mm ABS a nalepeny polyurethanovou technologií, čímž je zajištěna dobrá odolnost proti poškrábání a vlhkosti.

Melaminové desky jsou používány pro korpus, dvířka a poličky. Vizuálně zajímavé je použití několika barev (např. několik variant béžové nebo šedé) v kombinaci s barvou ze stejné řady pro materiál přední stěny.

Kvalitní desky jsou nabízeny s reliéfním povrchem a velmi reálným dekorem.

Werkbad má v nabídce 37 melaminových dekorů.

 

Umyvadlové desky (HPL)

HPL-koupelnova-deska-hnedy-mramorHPL-koupelnova-deska-latina-mramorHPL-koupelnova-deska-tivoli-bezovaHPL-koupelnova-deska-vulkan-hnedyHPL-koupelnova-deska-tabakovy-kamenHPL-koupelnova-deska-sedy-mramorHPL-koupelnova-deska-sedo-hnedy-kovHPL-koupelnova-deska-bridliceHPL-koupelnova-deska-vulkan-sedyHPL-koupelnova-deska-tmavy-kamenHPL-koupelnova-deska-rezava-keramikaHPL-koupelnova-deska-venato-mramorHPL-koupelnova-deska-stylovy-dubHPL-koupelnova-deska-dub-svetlyHPL-koupelnova-deska-svetly-blokHPL-koupelnova-deska-orech-blokHPL-koupelnova-deska-tmavy-dubHPL-koupelnova-deska-tmavy-blokHPL-koupelnova-deska-bila-premiumHPL-koupelnova-deska-zrnity-kamenHPL-koupelnova-deska-basaltino-bila
Desky z HPL (vysokotlakého laminátu) jsou odolné proti poškrábání, povrchovému opotřebování, kyselým přípravkům a jednoduše se čistí. Z tohoto důvodu mají široké využití v interiéru např. i jako kuchyňské pracovní desky.

Je velký rozdíl v kvalitě HPL desek. Kvalitní HPL desky jsou téměř k nerozeznání od kamene nebo dřeva. Jsou ale levnější, stabilnější a odolnější proti poškrábání.

Pro nábytek werkbad používáme jen ty nejkvalitnější HPL desky od rakouského dodavatele.  Desky mají často reliéfní vzor a vícevrstvý povrch. Dekory jsou velké a i když deska může měřit až 6 metrů, detailní struktura dekoru se na ní neopakuje.

 

Přírodní kámen

Přírodní kámen je odolný proti vlhkosti a poškrábání.  Je tedy vhodný i pro použití do koupelny jako umyvadlová deska. Kámen je potřeba ochránit od chemických substancí, jako je např. odlakovač na nehty nebo barva na vlasy, které mohou změnit vzhled a lesk povrchu.

Werkbad využívá mramor (Řecko, Itálie), žulu (Zimbabwe, Indonésie), křemenec (Norsko) a umělý kámen pro zcela bílé desky. Mramor má hedvábně jemný povrch. Granit je tvrdší a působí chladněji než mramor a povrch může být upraven do vysokého lesku. Dodáváme také kamenné desky z jiných materiálů včetně onyxových, travertinových, zkamenělého dřeva a dalších.

Povrch kamene může být vyleštěn, opískován nebo obroušen

Kámen je přírodní a unikátní materiál. Barevné změny nebo rozdílný dekor kamene jsou běžné. Na žádost Vám ještě před dodáním zašleme fotografii „Vaší“ desky.

 

 

Naši distribuční partneři mají originální vzorky všech materiálů, které Vám na žádost mohou poskytnout.